Stacje zlewne ścieków STZ dla portów lotniczych i portów morskich
Stacje zlewne ścieków dedykowane dla portów morskich i portów lotniczych, specjalnie zaprojektowane do ich potrzeb.
Stacje zlewne do odbioru ścieków ze statków: Stacja zlewna ścieków STZ 212A2RPox
Stacja zlewcza typu STZ 212A2RPox przeznaczona jest do pomiaru ilości i jakości zrzucanych ścieków z jednostek pływających. Wyposażona jest w pompowy układ do odbioru ścieków oraz rozdrabniacz odpadów stałych zawartych w ściekach.
Stacja zlewna spełniała wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 04 sierpnia 2023r. w sprawie warunków wprowadzenia nieczystości ciekłych do stacji zlewnych.
Stacja zapewnia identyfikację danej jednostki lub armatora oraz umożliwia odbiór ścieków tylko dostawcom zarejestrowanym w systemie. Identyfikacja dostawcy odbywa się poprzez identyfikatory zbliżeniowe RFID. System umożliwia wpisywanie poprzez klawiaturę informacji o pochodzeniu ścieków. Rejestracja odbywa się z podziałem na ścieki bytowe, przemysłowe, wody zęzowe, ścieki z UE i spoza UE. W komplecie ze stacją dostarczane jest oprogramowanie biurowe Soda wspomagające obsługę stacji m.in. w zakresie przetwarzania danych o dostawach, a także umożliwiające tworzenie taryf cenowych powiązanych np. z jakością ścieków, raportowanie, fakturowanie dostawców oraz konfigurację systemu. Tworzy również automatycznie bazę dostawców ścieków wg wybranego przez operatora schematu (numer jednostki, armator).
Stacja zapewnia ilościowy pomiar ścieków poprzez wyposażenie ciągu spustowego w przepływomierz elektromagnetyczny. Dane o odbiorach ścieków takie jak ilość oraz data i godzina poszczególnych dostaw gromadzone są w sterowniku przemysłowym stacji. Mogą być one przenoszone kartą pamięci MicroSD, modułem pamięci USB (Pendrive) lub przesyłane poprzez sieć Ethernet do komputera biurowego PC. Po każdym odbiorze ścieków drukowane jest automatycznie potwierdzenie zawierające m.in. ilość ścieków, dane dostawcy, datę i czas odbioru.
Opcjonalnym wyposażeniem stacji jest oprogramowanie WIZSTZ umożliwiające wizualizację oraz zdalny nadzór nad pracą stacji np. poprzez interfejsy: RS485 MODBUS, PROFIBUS DP lub systemy bezprzewodowe typu Wi-fi lub GPRS.
Wyposażenie stacji jest umieszczone w izolowanym i ogrzewanym kontenerze z poszyciem wykonanym ze stali nierdzewnej. Na elewacji kontenera znajduje się panel identyfikacyjny z klawiaturą oraz drukarką pokwitowań. Kontener posiada budowę typu ”sandwich” zapewniającą odpowiednią izolację termiczną pozwalającą na pracę urządzenia w warunkach zimowych.

System sterowania stacji zlewczej zapewnia:
-
identyfikowanie dostawców (armatora) i producentów ścieków (konkretne jednostki pływające)
-
kontrolowanie przyjęcia ścieków (ścieki przyjmowane tylko od upoważnionych dostawców)
-
rejestrację danych dostawy (data i godzina zrzutu, ilość ścieków, nazwa dostawców i źródła pochodzenia ścieków)
-
ustawienie maksymalnego kontyngentu dostaw dla poszczególnych dostawców
-
ustawienie czasu pracy stacji dla poszczególnych dni tygodnia
-
możliwość ustawienia i zmian parametrów stacji, drukowanie raportów dostaw
-
zabezpieczenie stacji przed niekontrolowanym spustem ścieków, np. w przypadku przerwy w zasilaniu
-
drukowanie potwierdzeń dla dostawców po każdej dostawie ścieków
Stacja zlewna ścieków STZ 212A2RPox wyposażona jest w:
1. Szafę sterującą z systemem sterowania opartym o dedykowany sterownik przemysłowy (z uwagi na warunki pracy urządzenia nie dopuszcza się zastosowania komputerów z systemami operacyjnymi np. Windows) wyposażony w:
Stacje zlewne do odbioru ścieków z samolotów: Stacja zlewna ścieków STZ 212RPox
Stacja zlewna typu STZ 212RPox przeznaczona jest do pomiaru ilości i jakości zrzucanych ścieków bytowych z samolotów. Wyposażona jest w rozdrabniacz odpadów stałych zawartych w ściekach oraz pompowy system ich zasysania i przetłaczania do sieci kanalizacyjnej.
Stacja zlewna spełniała wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 04 sierpnia 2023r. w sprawie warunków wprowadzenia nieczystości ciekłych do stacji zlewnych.
Stacja zapewnia identyfikację dostawców ścieków oraz umożliwia odbiór ścieków tylko dostawcom zarejestrowanym w systemie. Identyfikacja dostawcy odbywa się poprzez identyfikatory zbliżeniowe RFID. Stacja zapewnia również identyfikację konkretnego numeru lotu, przewoźnika. System umożliwia wpisywanie poprzez klawiaturę informacji o pochodzeniu ścieków. Rejestracja miejsca pochodzenia ścieków odbywa się z podziałem na ścieki z UE, spoza UE. W komplecie ze stacją dostarczane jest oprogramowanie biurowe Soda wspomagające obsługę stacji m.in. w zakresie przetwarzania danych o dostawcach i dostawach, a także umożliwiające tworzenie taryf cenowych powiązanych np. z jakością ścieków, raportowanie, fakturowanie dostawców oraz konfigurację systemu. Tworzy również automatycznie bazę wg preferencji użytkownika.
Stacja zapewnia ilościowy pomiar ścieków poprzez wyposażenie ciągu spustowego w przepływomierz elektromagnetyczny. Dane o odbiorach ścieków takie jak ilość oraz data i godzina poszczególnych dostaw gromadzone są w sterowniku przemysłowym stacji na indywidualnych kontach dostawców. Mogą być one przenoszone kartą pamięci MicroSD, modułem pamięci USB (Pendrive) lub przesyłane poprzez sieć Ethernet do komputera biurowego PC. Po każdym odbiorze ścieków drukowane jest automatycznie potwierdzenie dla dostawcy zawierające m.in. ilość ścieków, dane dostawcy, datę i czas odbioru.
Opcjonalnym wyposażeniem stacji jest oprogramowanie WIZSTZ umożliwiające wizualizację oraz zdalny nadzór nad pracą stacji np. poprzez interfejsy: RS485 MODBUS, PROFIBUS DP lub systemy bezprzewodowe typu Wi-fi lub GPRS.
Wyposażenie stacji jest umieszczone w izolowanym i ogrzewanym pomieszczeniu. Na elewacji szafy znajduje się panel identyfikacyjny z klawiaturą qwerty oraz drukarką pokwitowań.
System sterowania stacji zlewczej zapewnia:
- identyfikowanie dostawców (przewoźnik) i producentów ścieków (konkretne jednostki z podziałem na UE i spoza UE)
- kontrolowanie przyjęcia ścieków (ścieki przyjmowane tylko od upoważnionych dostawców)
- rejestrację danych dostawy (data i godzina zrzutu, ilość ścieków, nazwa dostawców i źródła pochodzenia ścieków UE/ poza UE),
- ustawienie maksymalnego kontyngentu dostaw dla poszczególnych dostawców
- ustawienie czasu pracy stacji dla poszczególnych dni tygodnia
- możliwość ustawienia i zmian parametrów stacji, drukowanie raportów dostaw
- zabezpieczenie stacji przed niekontrolowanym spustem ścieków, np. w przypadku przerwy w zasilaniu
- drukowanie potwierdzeń dla dostawców po każdej dostawie ścieków
Stacja zlewna ścieków STZ 212RPox wyposażona jest w:
1. Szafę sterującą z systemem sterowania opartym o dedykowany sterownik przemysłowy (z uwagi na warunki pracy urządzenia nie dopuszcza się zastosowania komputerów z systemami operacyjnymi np. Windows) wyposażony w:
STZ 212 ekran dotykowy 7"
Klawiatura w dwóch wersjach (alfanumeryczna i QWERTY):