ENKO S.A.

Producent urządzeń dla oczyszczalni ścieków

Turbina TNE

Turbiny do napowietrzania i mieszania ścieków dedykowane dla zbiorników SBR

Nasze produkty

Wiodący producent przepływomierzy elektromagentycznych w Polsce.

OSA

Jedyny na polskim rynku układ do pomiaru ilości odebranych ścieków zamontowany na samochodzie asenizacyjnym. Umożliwia rzeczywisty pomiar ilości odebranych ścieków.

Stacje Zlewcze Ścieków STZ

Nowe wersje sterowania i wizualizacji procesu, interfejsy komunikacyjne: RS 485, Modbus, Profibus, GPRS, Wi-fi

ENKO S.A.

Producent urządzeń dla oczyszczalni ścieków

Separator piasku z płukaniem WPP w nowej wersji WashMem

Separacja, płukanie i odwadnianie piasku - trzy funkcje w jednym urządzeniu. Większa redukcja zanieczyszczeń TOC < 2,8%

Zakończono zadanie „Dostawa i zabudowa sitopiaskownika ze sterowaniem automatycznym do mechanicznego oczyszczania ścieków w oczyszczalni ścieków w Pilchowicach”

29 listopada 2013 roku na oczyszczalni ścieków w Pilchowicach firma ENKO oddała do użytku sitopiaskownik ZSP10. Urządzenie łączy w sobie funkcję sita do skratek oraz piaskownika do wytrącania zanieczyszczeń mineralnych. Kompaktowa budowa umożliwia symultaniczne przeprowadzenie obu procesów na niewielkiej powierzchni. Zakres zadania obejmował roboty budowlane oraz prace związanie z dostawą i zabudową sitopiaskownika a także szereg prac związanych z demontażem urządzeń, adaptacją zbiornika i doprowadzeniem energii i instalacji, zabudową kolektora doprowadzającego ścieki oraz budową kompletnej przepompowni ścieków surowych na oczyszczalni ścieków w Pilchowicach na ul. Dworcowej.