ENKO S.A.

Producent urządzeń dla oczyszczalni ścieków

Turbina TNE

Turbiny do napowietrzania i mieszania ścieków dedykowane dla zbiorników SBR

Nasze produkty

Wiodący producent przepływomierzy elektromagentycznych w Polsce.

OSA

Jedyny na polskim rynku układ do pomiaru ilości odebranych ścieków zamontowany na samochodzie asenizacyjnym. Umożliwia rzeczywisty pomiar ilości odebranych ścieków.

Stacje Zlewcze Ścieków STZ

Nowe wersje sterowania i wizualizacji procesu, interfejsy komunikacyjne: RS 485, Modbus, Profibus, GPRS, Wi-fi

ENKO S.A.

Producent urządzeń dla oczyszczalni ścieków

Separator piasku z płukaniem WPP w nowej wersji WashMem

Separacja, płukanie i odwadnianie piasku - trzy funkcje w jednym urządzeniu. Większa redukcja zanieczyszczeń TOC < 2,8%

O firmie

Krótka historia

ENKO powstała w 1991 r. i początkowo działała jako Gliwickie Zakłady Urządzeń Elektronicznych ENKO S.C. W związku z dynamicznym rozwojem w lutym 1996 roku ENKO została przekształcona w Spółkę Akcyjną, a w 2023 r. w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Centrala firmy mieści się w Gliwicach. W chwili obecnej na grupę ENKO składają się: ENKO Sp. z o.o. i ENKO-POMIAR Sp. z o.o.


Obszary działalności

Firma ENKO-POMIAR jest największym polskim producentem przepływomierzy elektromagnetycznych, przepływomierzy w wykonaniu Ex i jedynym producentem systemu opomiarowania samochodów asenizacyjnych.

Firma ENKO Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji urządzeń do mechanicznego oczyszczania ścieków (stacje zlewne ścieków dowożonych, kraty, prasy do skratek, piaskowniki wirowe, zgarniacze piasku, płuczki piasku, separatory piasku, sitopiaskowniki, sita bębnowe i kanałowe, sita z prasą do skratek, podajniki ślimakowe, instalacje do odbioru tluszczu oraz zanieczyszczeń z czyszczenia kanalizacji oraz układy do poboru próbek).

W ofercie znajdują się również turbiny napowietrzające do zbiorników SBR.

Przyjęta strategia spółki zakłada zwiększenie możliwości finansowych, wykonawstwa i sprzedaży w Polsce i za granicą. Spełniamy wymagania inwestorów na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

Nasze urządzenia eksportujemy do wielu krajów Unii Europejskiej oraz do Kanady, Syrii, Białorusi, Korei Południowej na Ukrainę i Kubę. Oprócz produkcji urządzeń firma podejmuje się również kompleksowej realizacji zadań obejmujących: koncepcje, projekty oraz wykonawstwo w oparciu o produkowane przez nas urządzenia.

Naszym głównym celem jest realizacja potrzeb klientów oraz promocja polskich maszyn, urządzeń i technologi na całym świecie. Staramy się spełniać wymagania inwestorów na najwyższym poziomie.